MOBDER
Quality Turkish Furniture
Başkan'dan Mesaj

Başkan'dan Mesaj

Değerli Ziyaretçimiz sayfamıza hoşgeldiniz,
Sloganı ‘Kaliteli Türk Mobilyası’ olan derneğimizin ana amacı ; mobilya sektörünün yurt içi ve yurt dışında temsil edilmesi ve tanıtımının yapılması , üyeler arası dayanışma ve yardımlaşma ile sektörün ekonomik ve kültürel anlamda gelişmesi ve kalkınması için çalışmaktır.
Katma değeri yüksek ürünler üretmek, kendi markasını yaratmak ve kimliğini geliştirmek yurtiçi ve dışında yeni pazarlar bulmak, fason üretim arayışlarına ağırlık vermek ve en önemlisi tasarımın kullanılması ve arttırılması konularına önem veren dernek üyelerimize destek olmak için çaba sarf eden MOBDER, sektörü daha ileriye taşımak için kurucu üyesi olduğu MOSFED (Mobilya Dernekleri Federasyonu) çatısı altında da faaliyetlerine devam etmektedir.
MOBDER mesleki atılımlar yanı sıra ; sosyal sorumluluk projeleriyle de örnek olma yolunda çalışmalar yapmaktadır. Çevre, eğitim, çocuklar, sokak hayvanları  MOBDER’in toplumsal duyarlılık yaratmaya çalıştığı başlıklardandır.
Değerli Ziyaretçimiz,
‘Türk Mobilyası’ stilinin oluşturulması sürecinde daha yolun başında olduğumuzun farkındayız. Gerek sektör derneklerimiz, gerekse federasyonumuz MOSFED çerçevesinde yapılan çalışmalar, paylaşımlar ve etkileşimler bu süreci kısaltmak adına olumlu ve verimli olarak nitelendirebileceğimiz adımlardır. Ekonominin canlanması, ihracatın artması, yeniden istihdamın ve iş ortaklıklarının gelişmesi ve Türk Mobilya Sektörü’nün geleceği için kamu idaresinin desteğine olan ihtiyacımız ortadadır.
Sürekli eğitim merkezlerinde mobilyacılıkta son trendlerin paylaşılması için programlar hazırlanması, kalifiye elemanların arttırılması için buralarda eğitim desteği verilmesi, sektörün özellikle yurtdışı tanıtımlarında destek verilmesi, uzun vadeli krediler verilmesi, firmaların yatırım ve ihracat teşviklerinden yaygın olarak yararlanmaları için finans araçlarına ulaşımları kolaylaştırılarak önünün açılması, işletmelerin yurt dışı fuar ve sergilere katılımlarında bürokrasinin kolaylaştırılması, sektörün gelişimi, tanıtımı, iletişimi ve rekabeti bakımından önemlidir. Kamunun bu bağlamdaki desteği ‘Türk Mobilyası’ stilinin oluşmasında süreci hızlandıracaktır.
Bu vesileyle, MOBDER’in ‘Kaliteli Türk Mobilyası’ sloganını taşımasına destek veren üyelerimize teşekkür eder, kaliteli mobilyaya değer veren siz sevgili ziyaretçilerimize saygılar sunarım.
 
Murat TUNÇ
Yönetim Kurulu Başkanı


BİZE ULAŞIN
Tophanelioğlu Caddesi Petek Sitesi No: 60/4 Altunizade - Üsküdar İSTANBUL

T: +90 216 327 37 76
F: +90 216 327 78 09
E: info@mobder.org.tr
SOSYAL MEDYA
Tüm Hakları Saklıdır 2017 MOBDER | MAP